« Listopad 2018 »

Kalendar rada šk.god 2018./19.

Nastup dječje skupine "Rapski tanac" svečanoj sjednici povodom 25 godina Županije

Izvor: portal Rab danas

U četvrtak, 12. travnja 2018., u Rijeci je svečanom sjednicom u HKD-u obilježeno 25 godina Primorsko-goranske županije. Čast da budu točka iznenađenja na svečanoj sjednici pripala je našoj dječjoj skupini „Rapski tanac“, a s obzirom da su sjednici nazočili brojni uglednici iz javnog života to je bila velika promocija, kako domaćeg folklornog društva, tako i otoka Raba općenito.

Na sjednici su bili i predstavnici brojnih institucija s otoka Raba: gradonačelnik Grada Raba Nikola Grgurić, ravnatelj Županijske lučke uprave Rab Nenad Debelić, ravnateljica Osnovne škole Ivana Rabljanina Rab Anamari Šarin, zamjenik načelnika Općine Lopar Dominik Paparić te Dino Ivanić, predsjednik Općinskog vijeća Lopar.

Članove dječje skupine predvodila je njihova dugogodišnja voditeljica Milica Faflja, a radilo se o učenicima od 1. do 6. razreda Osnovne škole Ivana Rabljanina Rab. Svirac je bio Gabrijel Gušćić, učenik 1. razreda Medicinske škole u Rijeci.

Čestitke dječjoj grupi FD-a „Rapski tanac“ i njihovoj voditeljici Milici Faflji na kvalitetnoj izvedbi i velikoj promociji našeg otoka!

objavio: Administrator   datum: 14. 4. 2018.

S obzirom na to da su u tijeku radovi na fasadi škole i školsko dvorište je gradilišni prostor, iz sigurnosnih se razloga učenicima zabranjuje izlaz u školsko dvorište za vrijeme velikog odmora

(neovisno o mogućim nepotpisanim suglasnostima roditelja).

Učenici mogu boraviti u BIC-u i predvorju škole uz nadzor dežurnih učitelja.

Ovim putem obavještavamo učenike da je ulaz u školsko dvorište preko pješačkog prijelaza. Zbog izvođenja radova ulaz prema nogometnom igralištu bit će zatvoren.

petak, 9. 11. 2018. održat će se radionica Kako uspješno učiti u online okruženju.

Radionica će započeti u 11:30 i traje 3 sunčana sata. Odvija se u računalnoj učionici i potrebno je uza sebe imati valjani AAI@EDUHR identitet (korisničko ime i zaporku). Cilj radionice je upoznati se s načinima online učenja (učenja putem interneta) i mogućnostima korištenja sustava Loomen, a namijenjena je SVIM učiteljicama i učiteljima, bez obzira na predmet koji predaju. Svi učitelji koji će sudjelovati na radionici obavezni su prethodno izvršiti prijavu na radionicu u sustavu EMA – e-Škole na web adresi https://ema.e-skole.hr/

Obavijest svim učenicima i roditeljima!

Ušljivost glave česta je pojava među djecom u vrtićima i školama, a pravovremeno otkrivanje i tretiranje uvelike pomaže sprječavanju njenog širenja. Detalje o tome kako prepoznati i suzbiti ušljivost saznajte ovdje.