« Lipanj 2018 »

Rapski učenici drugi na Eko-kvizu znanja održanom na XV. susretu škola u Malinskoj na Krku

Napisala: Ervina Pahljina

Učenici četvrtih razreda OŠ Ivana Rabljanina Rab i ove godine sudjelovali su na Eko-kvizu o odvojenom sakupljanju otpada. Ovogodišnji XV. po redu susret otočnih osnovnih škola održao se u Malinskoj u OŠ Fran Krsto Frankopan na otoku Krku, 5. lipnja 2018. Susret na kojem su sudjelovali učenici šest otočkih osnovnih škola sa Krka, Cresa, Lošinja i Raba, zajednički su organizirali Društvo Naša djeca Mali Lošinj i Županijski aktiv razredne nastave.

Tema ovogodišnjeg Eko-kviza bila je Igračka od eko materijala. Nakon pozdravnih riječi domaćina, rapski su...

...učenici kroz čakavsku pjesmu naše učenice Katarine Mikelić, te su uz vodstvo Tonke Hodak i Damjana Kaštelana, prezentirali svoju školu i ovogodišnju temu kviza.

Učenici su od eko materijala izradili čarobnu kutiju igračaka i osmislili pravo malo kazalište. Izradili su i šurlice od trstike - igračku naših predaka.

Sjajni drugi, na bod do pobjede u kvizu znanja! surprise

Nakon predstavljanja, uslijedio je i dugo iščekivani Eko-kviz koji se sastojao od kviza znanja i sportskog dijela natjecanja. U kvizu znanja glasnogovornica OŠ Ivana Rabljanina Rab bila je Isabella Dumić, a odličnom suradnjom Isabelle s ostalim učenicima, naša je škola osvojila visoko drugo mjesto. Pobjeda nam je izmaknula za svega jedan bod!

Najbolji u potezanju konopa wink

U drugom dijelu natjecanja uslijedile su sportske igre (trčanje sa krumpirom u žlici, skakanje u vreći i potezanje konopa). U sportskom natjecanju osvojili smo 5.mjesto, no moramo spomenuti da su naši pobijedili u kategoriji potezanja konopa.

Zahvala ide sponzoru ovog edukativnog izleta na Krk, Komunalnom poduzeću Dundovo, ali i gospodinu Anđelku Brni za veliku pomoć u izradi šurlica. Zahvala također ide i učiteljici Tanji Plješa koja je izradila sliku koju smo poklonili školi u Malinskoj.

objavio: Administrator   datum: 12. 6. 2018.

VAŽNO!

Proces prijave na sve radionice, webinare i e-tečajeve vršit će se kroz novu CARNET-ovu aplikaciju EMA (Education Management Application) preko sljedeće poveznice – https://ema.e-skole.hr/, u koju se korisnici prijavljuju sa svojim AAI@EduHr korisničkim računom. Upute za korištenje aplikacije EMA preuzmite ovdje.

Radionica "Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija" (trajanje 5 sati) namijenjena je  svim učiteljima.

Radionica "Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama" (trajanje 7 sati) namijenjena je  svim učiteljima.