« Svibanj 2021 »

Kalendar rada šk.god 2020./21.
Prijam roditelja

Raspored prijama roditelja možete provjeriti ovdje

Obavijest za roditelje - opravdavanje izostanaka

Izostanci učenika

Ukoliko učenik želi prestati primati školsku marendu, ispunjeni i potpisani Prekid ugovora o školskoj marendi treba predati svojem razredniku najkasnije do 20. u mjesecu.

Ispisnica iz izbornog predmeta mora se ispuniti i dostaviti razredniku do kraja lipnja tekuće školske godine za iduću.

Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Članak 27.

(Stavak 5) Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu. Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.

(Stavak 6) Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom/nastavničkom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

(Stavak 7) Iznimno od stavka 5. ovoga članka, roditelj djeteta osnovne škole u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća djeteta ili zbog drugih opravdanih razloga može podnijeti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta i tijekom nastavne godine.

Izborni predmeti

Od slijedeće školske godine informatika je izborni predmet u svim razredima razredne nastave te u 7. i 8. razredu, dok je u 5. i 6. razredu informatika redovni predmet.

U skladu s Nastavnim planom za OŠ učenici se od prvog razreda mogu uključiti u dva izborna predmeta, i to Informatiku i Vjeronauk, odnosno u tri izborna predmeta u četvrtom razreduInformatika, Vjeronauk i drugi strani jezik.

Informatika razredna nastava - Saznajte što će djeca učiti na nastavi informatike od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Nastava na daljinu
Obrasci
Raspored informativnih razgovora za roditelje

Predmetna nastava:

Dragi roditelji, informativni razgovori s razrednicima i predmetnim učiteljima odvijati će se u prostoriji za prijem roditelja.

Raspored možete preuzeti ovdje

Važni pravilnici i obrasci
Sigurnost na internetu
Korisne stranice

Dragi roditelji, ovdje možete pronaći poveznice na korisne materijale i izvore koje je za vas odabrala ili pripremila školska knjižničarka:

Na inicijativu Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske izdana je Brošura za roditelje.

Svrha brošure je informirati roditelje o novim psihoaktivnim tvarima, u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su    učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za  roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari.

Izdvojeno

UPUTE ZA KORIŠTENJE E-DNEVNIKA